Tarihçemiz

S Oil Terminallerinde;

Tüm işlemler eğitimli ve deneyimli personel tarafından uluslararası standartlarındaki teknik emniyet kurallarına göre yürütülmektedir.

S Oil Terminalleri, yangından korunma ve mücadele için basınçlı yangın suyu ve köpük uygulamalarıyla donatılmıştır. Personel, acil olaylara karşı hızlı ve güvenli önlem almaları için sürekli eğitilmektedir. Kapalı devre kamera sistemi ile 24 saat izlenen terminallerimizde, endüstriyel ve evsel atık ürünleri ile sular arıtılarak deşarj edilmektedir.

Terminalin Özellikleri:

Şehir merkezine 10, Ataş Rafinerisine 2 km ve denize 700 metre uzaklıkta olan tesis 49.000 m² üzerine kurulmuştur. Terminalde bulunan 21 beyaz ürün tankı toplam 96.500 m³ kapasitelidir. Tanklarda ürünler gruplama sistemine göre, cins ve miktarlarına göre ayrı ayrı stoklanmaktadır. Tanklarda seviye tespit cihazları ve enraf radar sistemi mevcuttur. Mersin terminalimizde yaklaşık 40.000 ton kapasiteli kargo gemiler yükleme ve boşaltma yapabilmektedir. Tesise gemilerden
800 metreküp / saat akaryakıt boşaltılmaktadır.

Terminalde dolum sistemi 6 adadan oluşmakta, 12 kara tankeri çift taraftan yanaşarak aynı anda dolum yapabilmektedir. Tesisten kara tankerlerine 720 m³ / saat kapasiteyle dolum yapılabilmektedir. Terminal ile şamandıra arasında 1 adet 8 inc, 1 adet 10 inc, 1 adet 12 inc çapında 3 adet boru hattı vardır. Terminalde 500 tanker kapasiteli otopark alanı bulunmaktadır.

Mersin Kazanlı Aves Terminalleri

Terminalin Özellikleri:
Şehir merkezine 10 km, Ataş rafinerisine 2 km ve denize 700 metre uzaklıkta, yaklaşık 60.000 m² üzerine inşa edilmiş ve toplam 100.000 m³ kapasitelidir. Akaryakıt ürünleri depolamada, 19.000 m³ kapasitesi vardır. Ham bitkisel yağ stoklama ünitesi günde kapasitesi 5 ada 5.000 m.t / Day yükleme kapasitesine sahiptir. Aynı anda 2 gemiye hizmet verilebilmektedir.

Giresun Espiye Terminalleri

Siyam Petrolcülük San. Ticaret A.Ş. Giresun'un Espiye ilçesinde 151.927 m²'lik alan üzerinde 140.200 m³'lük depolama kapasitesine sahip akaryakıt ve LPG depolama dolum tesisi kurmak ve işletmek için çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

Akaryakıt ve LPG ürünleri yaklaşık 50.000 DWT'luk gemilerin yanaşabileceği draft'tadır. Akaryakıt ve LPG ürünleri yapılacak şamandıra sistemi ile akaryakıt ürünleri, denizyolu ile getirilip depolanacak ve sonrasında karayolu vasıtası ile de bayilere ve bayiler aracılığıyla da tüketicilere ulaştırılacaktır.

 

Antalya Terminali

Batman Terminali

İzmir Terminali

Kırıkkale Terminali

Kocaeli / Körfez Terminali

Samsun Terminali